لیست 12 تکنیک بسیار حرفه ای برای لاک زدن ناخن

  • 25 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • تیم نویسندگی

ما خانم­ ها و دختر­ها به شدت به ناخن­ هایمان اهمیت می­ دهیم. برخی از ما هر روزه ناخن­ هایمان را لاک می­ زنیم. این کار حس بسیار خوبی به ما می ­دهد. در کنار این قضیه­، مشکلی نیز وجود دارد. اغلب ما، زمانی که می­ خواهیم به ناخن هایمان لاک بزنیم، با این که بسیار حساس عمل می­کنیم، باز هم نمی­ توانیم آن را به صورت صحیح و دقیق انجام دهیم و می­ توان گفت لاک زدنمان آن­طور که انتظار داریم پیش نمی ­رود.

پخش شدن لاک در حاشیه انگشتانمان، ترک خوردن لاک، پریدن بخشی از لاک روی انگشتانمان و… از زیبایی ناخن­هایمان می­ کاهد و باعث می­ شود زیبایی دستانمان نمایان نشود. اما دیگر لازم نیست که نگران این مشکلات باشید. زیرا ما در این مقاله، می­ خواهیم به شما راهکارهایی را ارائه دهیم تا به کمک آنها بتوانید از بروز این مشکلات جلوگیری کنید و ناخن­هایتان را به بهترین حالت، لاک بزنید. با ما همراه باشید.

آموزش لاک زدن ناخن به صورت حرفه ای

1.با ناخن های تمیز شروع کنید

گام این است که اگر قبلاً لاک زده­اید، آن را پاک کنید. ناخن­هایتان را تمیز کنید و آن ها را بشویید. اگر ناخن­های کوچکی دارید فقط کافیست که از راهکار زیر استفاده کنید:

  • در ابتدا، مقدار کمی کرم و یا لوسیون به ناخن­هایتان بزنید و آن ها را تا کناره های ناخن­­هایتان پخش کنید. به طوری که گوشه­های اطراف ناخن­هایتان را نیز در بر گیرد.
  • در مرحله بعد، فقط کافیست با استفاده از سر یک قاشق پلاستیکی و یا با استفاده از ناخن انگشت دست دیگرتان، به آرامی بخشی از پوسته­ای که به کنار و حاشیۀ ناخنتان چسبیده است را به عقب فشار دهید. این کار باعث می­شود ناخن شما بزرگتر جلوه کند تا بتوانید راحت­تر آن را لاک بزنید. تأکید می­ کنم این کار را به آرامی کامل انجام دهید تا دردی را در قسمت حاشیه ناخنتان احساس نکنید. در کل برای انجام این کار از اجسامی استفاده کنید که سختی آن­ها کم­تر از ناخن­هایتان باشد تا اینگونه خراشی را بر روی ناخنتان بوجود نیاورد.

پس از اینکه پوسته­های حاشیۀ ناخنتان را به عقب مایل کردید، دستان و ناخن­هایتان را بشویید تا چربی و روغن موجود برروی ناخن­ها از بین برود. برای عملکرد بهتر می­ توانید از آب سرد برای شستشو استفاده کنید.

پاک کردن کامل چربی ناخن

امکان این وجود دارد که با توجه به اینکه دستانتان را چندین بار آن هم با آب سرد شسته­اید، هنوز بر روی ناخن­هایتان کمی چربی وجود دارد. توجه داشته باشید برای ماندگاری بیشتر لاک و راحت­تر خشک شدن آن، داشتن ناخن های خشک و بدون چربی بسیار مهم است.

برای حل این مشکل، ما به شما پیشنهاد می­ کنیم از الکل استفاده کنید. فقط کافیست مقدار کمی الکل را در یک ظرف کوچک بریزید؛ سپس سر یک گوش پاک کن را به آن آغشته کنید و آن را بر روی ناخن­هایتان بمالید. اینکار باعث می ­شود که چربی ناخن­هایتان به صورت کلی از بین برود و اینگونه کار شما برای لاک زدن بسیار راحت­تر و لذت­بخش­تر می ­شود.

2. از بیس کات ناخن استفاده کنید

اگر از آن دسته افرادی هستید که ناخن­های نازک و شکننده­ای دارید، استفاده از بیس کات ناخن قبل از لاک زدن، کمک شایانی به شما می­ کند. بیس کاتی را انتخاب کنید که هم به تقویت ناخن­هایتان کمک کند و هم فرآیند لاک زدن را برایتان آسان­تر کند. ترکیبات موجود در بیس کات ناخن به ناخن­های شما کمک می ­کنند تا مقاوم شوند.

استفاده از بیس کات ناخن آن هم به تنهایی

حتی زمان­هایی که قصد لاک زدن ندارید، استفاده از بیس کات ناخن باز هم می ­تواند زیبایی خاصی به ناخن­هایتان دهد. از ناخن­هایتان محافظت می ­کند و باعث تقویت آن­ها می­ شود. ما پیشنهاد می­ کنیم حتی زمان­هایی که قصد لاک زدن هم ندارید، از بیس کات ناخن استفاده کنید تا به کیفیت ناخن­های خود بیفزایید.

3. از برس لاک مناسب خودتان استفاده کنید

یکی از نکات مهمی که به بهتر شدن کیفیت لاک زدن شما کمک می ­کند این است که از برس لاک مناسب استفاده کنید. خیلی­ از خانم­ها این نکته را رعایت نمی­ کنند. اما باید بدانید که استفاده از یک برس لاک که مناسب اندازۀ ناخن­هایتان است کار لاک زدن شما را بسیار راحت­ تر می­ کند و زیبایی ناخن­هایتان دو چندان می­ شود.

اگر ناخن­های بزرگی دارید، پیشنهاد ما این است که از برس لاک بزرگ استفاده کنید. زیرا اگر از برس ناخن کوچک استفاده کنید، مدت بسیار زیادی طول می­کشد تا فقط یکی از ناخن­هایتان را لاک بزنید! عکس این قضیه نیز صدق می­ کند. اگر ناخن­های کوچکی دارید، از برس لاک بزرگ استفاده نکنید. زیرا این کار باعث می­ شود که حاشیۀ ناخن­هایتان لاکی شود و هیچ حسی در دنیا بدتر از این نیست!

4.میزان لاک روی برس لاک را تنظیم کنید

این نکته بسیار مهم است. برخی از ما خانم­ها، زمانی که برس لاک را از لاک در می­ آوریم تا آن را به ناخنمان بزنیم، فراموش می­ کنیم که باید میزان لاکی که بر روی برس قرار گرفته است را تنظیم کنیم! برخی از ما بدون تنظیم کردن میزان آن، لاک زدن را شروع می­ کنیم، و این کار باعث می­ شود که میزان بیش از حدی از لاک بر روی ناخن ما قرار گیرد. زمانی که این اتفاق می­ افتد، لاک به حاشیۀ ناخن­ها حرکت می­ کند و باعث می­ شود که کنار ناخن­ها لاکی شود.

برخی از ما نیز برعکس اینکار را انجام می ­دهیم. میزان لاکی که بر روی برس می­ آوریم آن­قدر کم است که باعث می ­شود فضاهای خالی­ای بین ناخن و لاک بوجود بیاید و به گونه­ای،  لاک به صورت کامل ناخن را پوشش ندهد.

راه حل این مشکل

برای حل این مشکل، فقط کافیست قبل از این که برس لاک را به ناخن­هایتان بزنید، آن را به دهانۀ لاک بزنید و میزان اضافی لاک را از برس جدا کنید تا میزان لاک موجود بر روی برس به حد کافی برسد.

5. از دستی که روی آن تسلط دارید شروع کنید

همیشه اول با دستی که با آن تسلط دارید لاک زدن را شروع کنید. اگر راست­دست هستید سعی کنید در اول با دست راستتان لاک را بر روی دست چپتان بزنید. سعی کنید برس لاک را بر روی ناخن هایتان بکشید. تا جایی که امکان دارد آن را به صورت مستقیم از پایین تا بالای ناخن بکشید و جهت آن را تغییر ندهید.

در صورت تمایل، بعد از این که یک دور بر روی ناخن­های آن دستتان لاک زدید، می ­توانید یک بار دیگر هم به آن­ها لاک بزنید تا اگر فضایی بر روی ناخن وجود دارد که لاک نگرفته است، از بین برود و با لاک پر شود.

پیشنهاد:
13 نکته آرایشی فوق العاده ضروری برای مهمانی

6.از خلال دندان برای پاک کردن لاک حاشیۀ ناخن کمک بگیرید

همانطور که در اول این مقاله گفتیم، اکثر ما خانم ها این مشکل را داریم که زمانی که می­ خواهیم ناخن­هایمان را لاک بزنیم، حاشیۀ ناخن­هایمان و کنار انگشتانمان نیز لاکی می­ شود. نگران نباشید زیرا برای این مشکل راه حلی وجود دارد. برای حل این مشکل کافیست بلافاصله بعد از این که به هر ناخنتان لاک زدید، با استفاده از یک خلال دندان حاشیۀ ناخن را پاک کنید.

توجه داشته باشید که شما باید این کار را سریع بعد از لاک زدن به هر ناخن انجام دهید زیرا اگر بگذارید تا این کار را در آخر انجام دهید، در اکثر موارد لاک خشک می ­شود و شما دیگر نمی­ توانید این روش را اجرا کنید. بعد از این که حاشیۀ هر ناخن را با استفاده از خلال دندان پاک کردید، سر خلال دندان را با دستمال پاک کنید تا مطمئن شوید که حاشیۀ ناخن بعدی، لاکی نمی ­شود.

راز طلایی پاک کردن حاشیۀ ناخن­ها

این روش به پاک کردن حاشیۀ ناخن­ هایتان کمک بسیار زیادی می­ کند. برای اینکار کافیست که از یک برس خط چشم قدیمی که دیگر آن را نمی­ خواهید استفاده کنید. اگر می­ خواهید، می­ توانید هزینه کنید و یک برس خط چشم مخصوص برای اینکار خریداری کنید.

اگر از آن دسته افرادی هستید که به ناخن­های خود اهمیت زیادی می­ دهید و حساسیت زیادی دارید، می ­توانید یک برس مخصوص ناخن برای خود خریداری کنید تا هر بار که به ناخن­هایتان لاک می ­زنید به کمک آن حاشیۀ ناخن­هایتان را پاک کنید.

برای این کار کافیست بعد از زدن لاک، به کمک برس خط چشم و یا برس ناخنی که خریداری کرده­اید، حاشیۀ ناخن­هایتان را پاک کنید. حواستان باشد که هر چند دفعه یک بار، سر برس را تمیز کنید تا اطمینان حاصل پیدا کنید که میزان لاکی که از حاشیه ناخن و کنار انگشتانتان پاک کرده­اید دوباره به حاشیه برنمی­گردد.

7.از تاپ کات ناخن استفاده کنید

بعد از این که فرآیند لاک زدن و پاک کردن حاشیه و کنار انگشت­هایتان تمام شد، وقت آن رسیده است که با استفاده از یک تاپ کات ناخن، میزان ماندگاری و دوام لاک خود را افزایش دهید. برای اینکار کافیست بعد از اینکه لاک ناخنتان خشک شد، تاپ کات را بر روی ناخن­هایتان بزنید.

یکی از کارهایی که می­ توانید انجام دهید تا کیفیت ناخن­ها و لاکتان را بیشتر کنید، این است که اگر ناخن­هایتان بلند است و از انگشتانتان جلوتر آمده است، بر روی حاشیۀ بالایی ناخنتان(سر ناخنتان) نیز تاپ کات بزنید. این کار به ماندگاری بیشتر ناخن و لاک کمک می­ کند.

8.از روغن استفاده کنید

آخرین کاری که باید برای ماندگاری و زیبایی بیشتر ناخن­هایتان انجام دهید این است که از روغن استفاده کنید. بعد از گذشت چند دقیقه، زمانی که تاپ کات خشک شد، بر روی ناخنتان مقداری روغن بزنید. این کار به ماندگاری و دوام بیشتر ناخن­هایتان کمک می­ کند و لایه­ای را بوجود می ­آورد که باعث می­ شود لاک ناخن­تان در مقابل شستشو مقاوم شود.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه