لیست 10 دانستنی آرایشی به شدت جذاب که باید بدانید

  • 27 مرداد 1399
  • 0 نظر
  • تیم نویسندگی

همۀ ما آرایش کردن را دوست داریم. آرایش به ما احساس خوبی می دهد و کمک می کند بهترین خود باشیم. اما جالب است بدانید دانستنی هایی در زمینۀ آرایش وجود دارد که اغلب ما از آن بی خبر هستیم. با ما همراه شوید تا در این مقاله دانستنی هایی را در زمینۀ آرایش به شما بگوییم تا متحیر شوید.

دانستنی های جالب آرایشی

1. کرم آب رسان از کرم روغنی بسیار بهتر است

اگر از آن دسته از افرادی هستید که از کرم پودر روغنی استفاده می کنید باید بدانید بهتر است که آن را متوقف کنید. کرم پوست روغنی ترکیب کننده های زیادی دارد که باعث می شود منافذ پوست بسته شوند. به جای استفاده از کرم روغنی از کرم آب رسان استفاده کنید.

استفاده از کرم آب رسان موجب باز ماندن منافذ پوست می شود و باعث می شود که پوستتان نفس بکشد. برای اثبات این قضیه کافیست دو لیوان آب بیاورید؛ در یکی کرم روغنی و در دیگری کرم آب رسان بریزید. حال کافیست شروع به حل زدن آن کنید. متوجه خواهید شد که کرم آب رسان به راحتی در آب حل می شود در صورتی که کرم روغنی به هیچ عنوان در آب حل نمی شود و حالت خودش را حفظ می کند.

2. وازلین به پوست کمک زیادی می کند

شاید اطلاع نداشته باشید، ولی باید بدانید وازلین برای پوست شما بسیار مفید است. استفاده از وازلین بر روی پوست، موجب می شود که لایه ای بر روی غشای میانی پوست بوجود آید. بوجود آمدن این لایه بر روی پوست از خشکی پوست جلوگیری می کند و به آن اجازه می دهد تا رطوبت خود را حفظ کند.

برای اثبات این فرضیه کافیست یک سیب را به دو نیمه تقسیم کنید، سپس بر روی سطح درونی یکی از آن دو نیمه وازلین بزنید و بعد از چند ساعت تغییرات بوجود آمده را مشاهده نمایید. قطعاً متحیر خواهید شد.

پیشنهاد:
معرفی 22 مدل محصول برنز کننده با قیمت عالی به همراه خرید آنلاین

3. روغن زیتون موجب پاکسازی پوست می شود

در روغن زیتون، ویتامین هایی مانند ویتامین آ، ای، دی و ویتامین کا وجود دارد. وجود این ویتامین ها در روغن زیتون موجب داشتن توانایی پاکسازی اش می شود. زمانی که روغن زیتون را بر روی پوست خود می زنید، به عمق پوستتان نفوذ می کند و آن را تمیز می کند.

برای دیدن عملی این اتفاق، کافیست سه لیوان را بردارید و در هر کدام چند برگۀ زردآلوی خشک شده قرار دهید. سپس در یکی از لیوان ها روغن بچه، در یکی روغن آرایشی و در دیگری روغن زیتون بریزید. حال کافیست فقط 8 ساعت صبر کنید تا تغییرات لازم را مشاهده نمایید.

4. خط چشم سفید بر روی سایه چشم تأثیر می گذارد

خط چشم سفید به زیباتر شدن سایه چشم شما کمک بسیار زیادی می کند. برای این که تفاوت را احساس کنید کافیست بر روی یکی از چشم هایتان سایه چشم بزنید. سپس، بر روی چشم دیگرتان، قبل از اینکه سایه چشم بزنید، خط چشم سفید بزنید. بعد از آن از سایه چشم استفاده کنید. حال تفاوت کاملاً قابل مشاهده است.

نکات آرایشی

5. کرم پودر پوست را از خشکی محافظت می کند

یکی از فواید کرم پودر این است که پوست را از آلودگی و خشکی محافظت می کند. با استفاده از کرم پودر می توانید مطمئن باشید که از خشکی پودر به دور هستید.

پد کرم پودر

استفاده از پد کرم پودر بسیار بسیار مفید است. زمانی که شما از پد کرم پودر استفاده می کنید، تمام کرم پودر را به طور مرتب بر روی پوستتان پخش می کنید. بسیاری از بانوان با دست کرم پودر را بر روی صورتشان پخش می کنند در صورتی که استفاده از پد کرم پودر نتیجۀ کار آن ها را بسیار بهتر می کند. پس از پد کرم پودر استفاده کنید.

6. اسپری تثبیت کننده بر روی خط چشم معجزه می کند

تا به حال برایتان پیش آمده است که در صورت این که آب به چشمتان بخورد، خط چشمتان پاک شود و یا بخشی از رنگ آن پاک شود و آرایشتان را ناقص کند؟ باید به شما بگوییم راه حل این مشکل این است که از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید. زمانی که آرایشتان تمام شد، چشمانتان را ببندید و اسپری تثبیت کننده را بر روی صورتتان اسپری کنید.

با انجام این کار دیگر نگران پاک شدن خط چشم خود نخواهید بود. برای اثبات این فرضیه کافیست بر روی دو قسمت از دست خود خط چشم بکشید. بر روی یکی از قسمت ها خط اسپری تثبیت کننده بزنید و دیگری را همان گونه ثابت بگذارید. حال کافیست که بر روی هر دو خط چشم کشیده شده آب بریزید. نتیجه شما را متحیر خواهد کرد.

پیشنهاد:
6 فایده دوش آب سرد برای بدن به همراه توضیح علمی

7. استفاده از نرم کننده مو به کیفیت موهایتان کمک می کند

باز کردن گیس های مو برایتان کار دشواری است؟ موهایتان به هم گره می خورد؟ راه حل این مشکلات، استفاده از نرم کننده است. کافیست درون یک تشت آب بریزید. سپس، در آن نرم کننده بریزید و آن را با دستانتان هم بزنید. حال کافیست موهایتان را برای یک الی دو دقیقه درون تشت قرار دهید. مشاهده خواهید کرد که باز کردن گیس مو و یا شانه کردن آن بسیار راحت تر شده است.

8. استفاده از کرم برنز کننده برای زیبایی بینی!

آیا می دانستید می توانید از کرم برنز کننده برای کوچک و باریک جلوه دادن بینی خود کمک بگیرید؟ برای این کار کافیست در ابتدا به دو طرف بینی تان، کرم برنز کننده بزنید. با استفاده از برس، کرم برنز کننده را پخش کنید تا کل دو طرف بینی را فرا گیرد. حال، باید به وسط خط بینی خود کانسیلر بزنید.

بعد از این که کانسیلر را به وسط بینی خود زدید، روی کل بینی تان برس بکشید تا رنگ ها ترکیب شوند. مشاهده خواهید کرد که استفاده از کرم برنز کننده در اطراف بینی تان موجب ایجاد سایه در کنار بینی و استفاده از کانسیلر بر روی بینی سبب روشن شدن آن شده است. ترکیب این دو بینی شما را باریک و کوچک جلوه می دهد.

9. ترکیب کانسیلر و سایه چشم برای براق کردن صورت

آیا می دانستید می توانید از کانسیلر و سایه چشم برای براق کردن گونه هایتان استفاده کنید؟ فقط کافیست مقداری سایه چشم و کانسیلر را درون یک ظرف کوچک بریزید؛ سپس، آن را با استفاده از یک برس هم بزنید. حال کمی از آن را به سر برس بزنید و به گونه هایتان بکشید.

کافیست به چهره خود در آینه نگاه کنید. متوجه خواهید شد که گونه هایتان براق شده اند. براق بودن گونه ها به زیبایی شما می افزاید و هنگام گرفتن عکس، چهرۀ زیباتری خواهید داشت.

آرایش صورت

10. بادکنک جای پد آرایشی را پر می کند!

این راه را در صورتی به شما پیشنهاد می کنیم که از آن دسته از افرادی هستید که مدام پد آرایشی عوض می کنید. اگر در طول روز بارهای زیادی را آرایش می کنید، قطعاً مشاهده کرده اید که پد آرایشی تان بعد از چند مدت استفاده تکه تکه می شود.

ما برای شما راه حلی را پیدا کرده ایم تا برای همیشه این مشکل را حل کنید. برای حل این مشکل فقط به یک بادکنک نیاز دارید. فقط کافیست بادکنک را با مقدار کم باد کرده، سپس سر آن را گره بزنید. حال، پد آرایشی بادکنکی شما آمادست. برای استفاده باید به ته بادکنک کرم پودر بزنید و بعد آن را با صورتتان تماس دهید.

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
نوشته های مرتبط
جدیدترین کالاها
دیدگاه های مطلب
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه